Technologie cementových potěrů Zušlechťovače CONTOPP®

Knopp1 Knopp2

 

Inovace cemen­tových potěrů

Každý stavebník, architekt a realizátor podlah zná problémové oblasti výskytu závad: obtížné zpracování, špatné pevnosti, vznik trhlin, nízká pevnost v  tlaku a tahu za ohybu, tvorba vápenného výkvětu atd.

Řadou CONTOPP® vyvinula firma KNOPP® komplexní paletu produktů zlepšující výsledné mechanicko-fyzikální vlastnosti cementových potěrů jako omezení vzniku trhlin, zlepšení zpracovatelnosti, zvýšení pevnosti v tlaku a tahu za ohybu, omezení tvorby vápenného výkvětu, zvýraznění barvy, popř. takové pevnosti, že již nemusíte dodávat armovácí sítě, a dalsí. Součástí těchto přísad je i hydrofobnost, která zajistí hydrofobní efekt cementového potěru.

Významnou výhodou těchto produktů je zlepšení užitných vlastností cementových potěrů při použití stávajících materiálů, což může pomoci k vyřešení nejčastějších problémů vznikajících při relaizaci podlah. Další významnou výhodou je úspora času pro další stavební práce a zajišťění dodržení všech časů výstavby. Produkty firmy KNOPP® jsou bez chloridů a rozpoušťedel. U těchto produktů je výrazně snížena záměsová voda, tudíž aplikace je do zavlhlých konzistencí.

 

CONTOPP® - Zušlechťovače

  
  • FASERCOMPOUND DUREMIT hydro : přísada do cementových potěrů s vysokou pevností v tlaku a tahu za ohybu (C50, F8), používá se jako náhrada za armovací sítě v potěru (certifikováno). U tohoto produktu je zvýšená pevnost prostřednictvím zušlechtění syntetickými hmotami nejnovější technikou polymerizace. Díky speciálním vláknům je snížené riziko vzniku trhlin. Fasercompound Duremit hydro je speciální přísada zabraňující zpětné vlhkosti, s redukcí smršťování. Zpracovatelnost potěru je zdokonalená díky plastifikátoru, který je obsažen v přísadě. Úspora vody je 30–40%. Použití: K výrobě vysoce jakostních spřažených i plovoucích potěrů s kamenivem o zrnitosti do 8 mm. Pro podlahové vytápění. Pro vlhké místnosti a venkovní plochy.
  • FASERCOMPOUND PRO CZ –1C : přísada do cementových potěrů, která zajistí jeho vyzrání do 20-ti dnů (při tl.potěru 45–50 mm u nevyhřívaných podlah a 65–70 mm u vyhřívaných). Speciální složení zaručuje optimalizované pevnosti posílenými vlákny, ochranu proti zpětné vlhkosti (hydrofóbnost) a zdokonalenou zpracovatelnost díky vestavěnému plastifikátoru. Omezení vzniku trhlin od napětí a smrštění. Úspora vody je 20%. Použití: K výrobě vysoce jakostních plovoucích a spřažených potěrů s kamenivem o zrnitosti do 8 mm. Pro vlhké místnosti a venkovní plochy. K výrobě potěrů s podlahovým vytápěním.
  • EFFLOOR H5 : přísada do cementových potěrů. Díky svému složení snižuje tvorbu vápenného výkvětu (eflorescence) a zvyšuje výraz barvy. Speciální přísada zaručuje hydrofóbnost kapilárního systému, ochranu před zpětnou vlhkostí a zároveň redukci smršťování. Úspora vody je 10–20%. Použití: Pro výrobu barevných plovoucích a spřažených potěrů. Pro vlhké místnosti a venkovní plochy. K výrobě cementových potěrů s podlahovým vytápěním.
 
  • DUREMIT PB : přísada do cementových potěrů zajistí:  zvýšení pevnosti standardního potěru na pevnost v tlaku C35 a pevnost v tahu za ohybu F5. Přísada zaručuje ochranu před zpětnou vlhkostí (hydrofóbnost) a úsporu vody. Ke kombinaci s CONTOPP urychlovači. Použití: Pro výrobu vysoce namáhaných cementem vázaných užitných potěrů  s urychleným vyzráním. K výrobě cementových potěrů s podlahovým vytápěním.
  • VERGÜTUNG 35 : přísada do cementových potěrů. Speciální složení produktu zajistí: zvýšení jakostní třídy betonu a cementového potěru, zvýšenou pevnost standardního potěru na pevnost v tlaku C40 a pevnost v tahu za ohybu F7, ochranu před zpětnou vlhkostí a úsporu vody. Použití: Pro výrobu vysoce pevných jakostních cementem vázaných užitných potěrů. K výrobě cementových potěrů s podlahovým vytápěním.
 
  • FASERCOMPOUND GRANIT 6 : přísada do cementových potěrů. Speciální složení zaručuje optimalizované rozložení sil posílenými vlákny (zvýšení pevnosti na základě zušlechtění syntetickými hmotami), ochrana proti zpětné vlhkosti (hydro­fóbnost), redukci smršťování a zdokonalenou zpracovatelnost díky vestavěnému plastifikátoru. Úspora vody je 20–30%. Použití: Pro výrobu vysoce pevných jakostních plovoucích i spřažených potěrů s kamenivem o velikosti zrn do 8 mm. Vhodné pro vlhké místnosti a venkovní plochy. K výrobě cementových potěrů s podlahovým vytápěním.
Další informace lze získat přímo od našich prodejců: Manažer prodeje: Ing. Dalibor PETR tel.:  +420 603 499 631, +420 585 204 313, fax: +420 585 204 310

Referenční stavby: Polyfunkční centrum v Praze, Bytová výstavba Olomouc – Řepčín, Hockenheimring, Red Bull, Audi, BMW, Volkswagen, Infinion, Olympijský stadión v Berlíně, Frankfurt Exhibition centre, ABN Amro Bank, Sheraton, letiště a mnohé další.

 

contopp46

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Technologie cementových potěrů Zušlechťovače CONTOPP®